Förtroendevald   Lutz Rininsland (v) <<
Adress   Hovslagargatan 43
Co Adress  
Postadress   462 40 VÄNERSBORG
Telefon bostad  
Telefon arbete  
Telefon mobil   0761-42 19 96
Fax  
E-post   lutz.rininsland@vanersborg.se
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
Kunskapsförbundet Väst Ledamot 2019-01-01 --
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-12-19 --
Valberedning Ledamot 2018-10-24 --
Kommunfullmäktige Ordförande 2018-10-15 -- 2018-12-19
Kommunstyrelse Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kunskapsförbundet Väst Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Socialnämnd Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2014-10-22 -- 2018-10-14
Valberedning Ledamot 2014-10-22 -- 2018-10-23
Kunskapsförbundet Väst Ersättare 2013-01-01 -- 2014-12-31
Demokratiberedning Ersättare 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Partiernas Gruppledare Gruppledare 2011-01-01 -- 2018-12-12
Socialnämnd Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Socialutskott Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Styrelsen för Vänersborgs Skollovskoloni Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2010-11-01 -- 2014-10-21
Valberedning Ledamot 2010-11-01 -- 2014-10-21
Kommunstyrelse Ersättare 2007-01-01 -- 2010-12-31
Socialnämnd Ledamot 2007-01-01 -- 2010-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2006-11-01 -- 2010-10-31
Kommunförbundet Fyrbodal Ersättare 2003-01-01 -- 2006-12-31
Kommunstyrelse Ersättare 2003-01-01 -- 2006-12-31
Regionkommittén för Fyrstad Ersättare 2003-01-01 -- 2005-12-31
Socialnämnd Ledamot 2003-01-01 -- 2006-12-31
Valberedning Ledamot 2003-01-01 -- 2006-10-30
Kommunfullmäktige Ledamot 2002-11-01 -- 2006-10-31
Socialnämnd Ledamot 2000-11-14 -- 2002-12-31
Kommunalförbundet Fyrstadskansliet och Regionkommittén för Fyrstad Ersättare 1999-01-01 -- 2002-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 1999-01-01 -- 2002-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1998-11-01 -- 2002-10-31
Kommunalförbundet Fyrstadskansliet och Regionkommittén för Fyrstad Ersättare 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1994-11-01 -- 1998-10-31
Demokratiberedningen Ersättare 1992-01-01 -- 1993-09-28
Kommunstyrelse Ledamot 1992-01-01 -- 1994-12-31
Vänersborg Energi AB Ersättare 1992-01-01 -- 1992-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1991-11-01 -- 1994-10-31
Socialnämnd Ledamot 1991-05-28 -- 1991-12-31
Kommunalförbundet Fyrstadskansliet och Regionkommittén för Fyrstad Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 1989-01-01 -- 1991-12-31
Samarbetskommitté för Trollhättan och Vänersborg Ledamot 1989-01-01 -- 1991-12-31
Vänersborg Energi AB Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1988-11-01 -- 1991-10-31
 
Uppdaterad 2020-09-18 22:01:18